معرفی واحد پدافند غیرعامل و مدیریت بحران

معرفی واحد پدافند غیرعامل و مدیریت بحران شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران

رسالت و مأموریت فرایندی و خدماتی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران، استحکام و استمرار تأسیسات و فعالیت­های این شرکت را طلب می کند. با وجود اینکه تمام تلاش ها در شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران بر این است که با مشارکت مدیریت­های مختلف و کارکنان شرکت ملی پخش و مداخله در فازهای مختلف پروژه­های شرکت (از فاز طراحی تا برچیدن)، از وقوع حوادث جلوگیری شود، ولی باید توجه داشت که ایمنی یک امر نسبی است و همیشه عواملی وجود دارند که می توانند عناصر خطرآفرین موجود در این بخش از صنعت نفت را به رویدادهای ناگوار تبدیل نموده و علاوه بر از بین بردن منابع انسانی و مالی شرکت، تداوم فعالیت­ها را مختل نمایند. این عوامل شامل خطرات صنعتی (نظیر عیوب فرایندی، اشتباهات انسانی، نقص­های مدیریتی و ...)، مخاطرات طبیعی (نظیر زلزله، سیل، طوفان و ...) و تهدیدات پدافندی (نظیر حملات نظامی، اقدامات خرابکارانه، حملات تروریستی و ...) هستند.

این در حالیست که وظیفه خطیر سوخترسانی شرکت ملی پخش در هیچ شرایطی وقفه بردار نیست و شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران موظف است تا علاوه بر حفظ پایداری در داخل محدوده تأسیسات خود، فرآورده نفتی مورد نیاز آهاد جامعه را در بخش حمل و نقل، نیروگاه ها، کشاورزی، نظامی و انتظامی، خانگی، صنایع، بهداشتی و درمانی، امداد و نجات و ... با در نظر گرفتن سناریوهای منجر به قطع گاز، تأمین نماید.

واحد مدیریت بحران و پدافندغیرعامل شرکت ملی پخش با هدف شناسایی این خطرات، مخاطرات و تهدیدات و تعریف سناریوهای احتمالی ظهور آنها، تلاش دارد تا ضمن رعایت ملاحظات پدافند غیرعامل و مدیریت بحران در طراحی و اجرای تأسیسات و فعالیت­های شرکت با رویکرد پیشگیرانه و کاهنده، آمادگی های سخت افزاری و نرم افزاری برای مقابله با پیامدهای حوادث ناشی از اثر این عوامل را بلالا برده و تمهیدات لازم برای تداوم عملیات شرکت ملی پخش را فراهم آورد.

واحد پدافند غیرعامل و مدیریت بحران شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران در سال 1389 با با ایجاد ساختار سازمانی پدافند غیرعامل و مدیریت بحران در وزارت نفت، تشکیل و شروع به فعالیت کرد. ضمن اینکهقبل از تشکیل این ساختار نیز اقداماتی در شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران در قالب جلسات کمیته های مدیریت بحران و پدافند غیرعامل انجام شده بود.

 

تماس با ما:

شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران (مرکزی ایرانشهر)
تهران- خیابان ایرانشهر- خیابان برادران شاداب- ساختمان شماره 1

صندوق پستی : 3955
کد پستی : 1583746911
شماره تلفن : 9-88320880-021
شماره نمابر: 88321060-021
مرکز پاسخگویی : 09627